0
Saša Stamenković

STAMENKOVIĆ JE NAJBOLJI GOLMAN LIGE, MLADOST PREŽIVELA PRAVU OPSADU: Lučani i dalje drugi, TSC rutinski na teškom gostovanju!

Objavljeno: 27.10.24 u 22:34

Dva solidna meča!

TSC je na nezgodnom gostovanju u Kruševcu uspeo da bez većih problema savlada domaći Napredak i tako iznenađujuće lako odnese tri boda u Vojvodinu.

Klub iz Bačke je slavio 0:3 na Stadionu Mladost.

Najpre je posle 20 minuta igre sa penala Đakovac doveo TSC u vođstvo, da bi pet minuta kasnije Banjak duplirao prednost gostiju.

Konačnan rezultat postavio je Mbungu u prvom minutu nastavka i tako pomogao Lavovima da ekspresno prebole evropski poraz od Legije.

TSC je sada  uspeo da uđe u mesta koja vode u plej-of, dok je Napredak ostao u donjem delu tabele.

U daleko neizvesnije bilo je u Nišu, gde su lučanska Mlados i domaći Radnički odigrali prilično kvalitetan meč.

Konačan reuzltat iznosio je 1:1, što je pomalo nerealno s obzirom kada vidimo kakvu je opsadu gola preživela Mladost.

Što sepogodaka tiče, Tanko je sredinom prvog dela doveo domaće u prednost, da bi Jojić u dvadesetom minutu nastavka postavio konačan rezultat.

Radnički je nakon ovog kola ispao iz plej-of zone, pa su sada deveti, dok je Mladost ostala na visokom drugom mestu.