LAZETIĆ RUTINSKI PROTIV BAHARA: Srpski stručnjak savladao bivšeg trenera Zvezde u izraelskom derbiju! (FOTO)

Nakon reprezentativne pauze, odigran je veliki derbi izraelskog fudbala između dva Makabija, onog iz Tel Aviva koji vodi Žarko Lazetić i Makabija iz Haife, predvođenog Barakom Baharom.

Pobedu odnela je ekipa pod vođstvom srpskog trenera sa 2:0.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Maccabi Tel Aviv FC Official (@maccabitlvfc)

Meč, iako jedan od najvećih u izraelskom fudbalu, bio je rešen brzo, već u prvom poluvremenu. Ekipa Lazetića postigla je dva gola u razmaku od pet minuta – Kaničovski je zatresao mrežu u 18. minutu, a Madmon povećao na 2:0 u 23. minutu.

Rezultat je mogao biti još ubedljiviji, ali je Davida promašio penal u 60. minutu.

Bahar je pokušao da promeni tok utakmice ubacivanjem bivšeg igrača Partizana, Ksandera Severine, ali to nije donelo promenu.

Nemanja Stojić, povremeni srpski reprezentativac, odigrao je svih 90 minuta za ekipu Lazetića.

Ovom pobedom, Makabi Tel Aviv je učvrstio svoju poziciju na vrhu tabele sa 19 bodova iz sedam utakmica, dok Makabi Haifa zaostaje sa 13 bodova, uz meč manje.