0
Evroliga
Crvena Zvezda Meridianbet Belgrade v FC Barcelona Turkish Airlines EuroLeague

EPSKA DRAMA U ARENI: Kevin Panter i Barselona srušili Zvezdu za prvi poraz u Evroligi! (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.24 u 22:34

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone 98:94 u krcatoj Beogradskoj Areni, u četvrtom kolu Evrolige. Najefikasniji na meču bio je Kevin Panter sa 26 poena, dok je u redovima Zvezde najviše poena postigao Jago dos Santos 23.

Zvezda je ušla u ovaj duel u nikad boljem raspoloženju među Delijama zbog perfetknih 3-0 na startu sezone. Barselona, sa druge strane, posle rutinske pobede nad Monakom, takođe ulazi u meč u dobrom raspoloženju.

Prva četvrtina je prošla dosta ujednačeno. Barselona je bolje otvorila utakmicu i košem Kevina Pantera otišla na maksimalnih plus 6, Zvezda pogađa četiri trojke u nizu i vraća se u utakmicu. Trojkom Jaga dos Santosa odlazi na najvećih plus četiri u prvoj četvrtini. Barselona je bolje zatvorila deonicu i slavila u njoj 26:25. Najefikasiniji posle uvodnih 10. minuta bili su Jan Veseli, za Barsu, sa 8, a za Zvezdu, Kalinić sa 8.

Druga četvrtina je prošla u znaku Crvene zvezde, odbrana je podignuta na najviši nivo, Katalonci su morali da zarade svaki postignuti koš. Zvezda sredinom druge deonice ulazi u seriju 7:0, i košem Jaga odlazi na maksimalnih plus 6. Barsa ponovo bolje zatvara deonicu i na poluvreme, i kada se činilo da će biti nerešeno na poluvremenu, Miler-Mekintajer u poslednoj sekundi dovodi Zvezdu u vođstvo na poluvremenu. Jedini dvocifreni na poluvremenu su Jago sa 10 i Veseli sa 10, takodje.

Barselona je bolje otvorila drugo poluvreme, posle koša Veselog, Katalonci su pobegli na plus 5. U tom trenutku Janis Sferopulos zove tajm-aut i Zvezda od tog trenutka kreće da topi zaostatak. Zvezda prvenstveno šutem za tri Majka Dauma vraća prednost i trojkom Bolomboja odlazi na najvećih plus 9. Kao i prve dve deonice, Barsa bolje zatvara i treću. Zvezda je na pauzu otišla sa suficitom od tri poena.

Poslednja deonica je bila prava rezultatska klackalila, niko nije uspeo da se odlepi na više od jednog poseda prednosti. Kevin Panter je pogodio za vođstvo Barse od 2 poena razlike 13. sekundi pred kraj, ali je Jago pogodio za izjednačenje tri sekunde do kraja utakmice. Imao je ponovo, bivši kapiten Partizana, šut za pobedu, ali je sa velike udaljenosti promašio.

U produžecima se nastavilo kao u većem delu utakmice, koš za koš. Imala je Zvezda plus tri, ali dve trojke Pantera i Laprovitole su dovele Barsu na posed prednosti minut pred kraj.

U poslednjem minutu Zvezda nije uspela da pogodi ništa i košem Pantera sekund pred kraj doživeli su prvi poraz u Evroligi ove sezone. Zvezda nakon ovog poraza ima skor 3-1, ali je još uvek prva, dok Barsa stiže na skor 3-1 i nalazi se na drugom mestu odmah iza crveno-belih.