0
Evroliga
Maccabi Playtika Tel Aviv v Partizan Mozzart Bet Belgrade Turkish Airlines EuroLeague

PALI SE CRNO-BELA MAŠINA: Partizan savladao Makabi dvocifrenom razlikom i upisao prvu evroligašku pobedu u gostima! (FOTO)

Objavljeno: 17.10.24 u 22:09

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima Makabi iz Tel Aviva u utakmici četvrtog kola Evrolige rezultatom 79:91 (27:28,19:14, 18:24,15:25).

Izraelski klub zbog ratnog stanja u domovini, domaće utakmice igra u beogradskoj hali „Aleksandar Nikolić“. Pre ovog meča, skor Makabija bio je dve pobede i jedan poraz. Savladali su Efes i Asvel, a izgubili su od Monaka.

Ekipa Željka Obradovića je poražena u dva susreta protiv Baskonije i Reala, a pobedili su na domaćem terenu, Bajern.

Utakmicu iz prvih redova pratio je Vlade Divac!

Uvodni napad imali su crno-beli, a Brendon Dejvis je postigao prve poene na meču sa poludistance, usledila je dobra odbrana, prvu trojku za Makabi postigao je Rendolf. Dejvis je bio vidno raspoložen na početku. Start je bio vrlo dinamičan i efikasan posle dva minuta meča vodili su crno-beli 9:7. Izraelski šampion je imao najubedljiviju prednost, seriju od 6:0, a rezultat pre televizijskog tajm-auta bio je 18:12. Zapalio se Hansijel Rivero i popeo svoj tim na +9. Trgli su se igrači Partizana i stigli do rezultatskog egala, a na kraju četvrtine čak su bili u prednosti, konačan rezultat prvog kvartala bio je 27:28. Najefikasniji u ekipi Željka Obradovića bio je Bonga koji je postigao osam poena, a u protivničkoj ekipi je bio Rendolf koji je bio na deset poena i prvi dvocifreni na meču.

Početni minut drugog kvartala prošao je bez poena, a prvi u ovoj deonici upisao se Frenk Nilikina. Opet je do prednosti stigla izraelska ekipa serijom 4:0. Sjajan meč igrao je Rendolf koji je ubacio 15 poena do 5. minuta druge četvrtine, a pratio ga je Isak Bonga koji je ubacio 11 i bio prvi dvocifreni u ekipi Partizana. Pre televizijskog tajm-auta, crno-beli su imali prednost, 36:39. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen. Rivero vratio prednost domaćinu. Najefikasniji pojedinac u prvom poluvremenu ubedljivo je bio Rendolf sa 17 poena, pratio ga je Rivero sa 11, najviše za Partizan je ubacio Bonga, 11, a pratio ga je Karlik Džons koji je imao sedam poena.

Nastavio je Rivero gde je stao u prvom poluvremenu, ali je brzo odgovorio Frenk Nilikina. Posle dva i po minuta igre Partizan je stigao do nove prednosti, rezultat je bio 49:51. Predvodili su crno-bele Tajrik Džons i Vanja Marinković na početku treće četvrtine. Mnogo su bili agresivniji izabranici Željka Obradovića na startu drugog poluvremena. Prednost se menjala svakim novim napadom, ni jedna ni druga ekipa nije uspela da se ozbiljnije odvoji. Odličan završetak četvrtine za beogradskog velikana, sjajna asistencija Karlika, a Brendon Dejvis, je uspeo da pogodi uz slobodno bacanje. Rezultat nakon trećeg kvartala bio je 64:66.

Nije moglo bolje za crno-bele na startu poslednje četvrtine, Ife Lundberg je pogodio uz dodatno slobodno bacanje. Odvojio se Partizan na pet poena razlike posle jednog minuta igre. Najbolji pojedinac početka četvrtog kvartala igrom i u odbrani i u napadu je sigurno bio Ife Lundberg koji je imao seriju od šest vezanih poena i jednu ukradenu loptu. Na polovini četvrtine imali su crno-beli prednost od šest poena razlike. Važnu trojku je pogodio Frenk Nilikina i podigao crno-bele na +7, a u sledećem napadu je Sterling Braun postigao koš i dobio dodatno slobodno bacanje. Karlik Džons je sjajnim prodorom doneo najveću prednost Partizanu i minut pre kraja, crno-beli imali su deset poena prednosti.Mora se pohvaliti rola Alekseja Pokuševskog na samom kraju, kada je odigrao odlično u odbrani. Konačan rezultat meća bio je 79:91. Najefikasniji igrač na utakmici bio je Braun koji je postigao 20 poena, a pratio ga je Rendolf koji je ubacio samo poen manje.