0
Evroliga
Partizan Mozzart Bet Belgrade v FC Bayern Munich Turkish Airlines EuroLeague

(POLUVREME) RAPSODIJA PARTIZANA U KRCATOJ ARENI: Sterling Braun uništava odbranu Bajerna! (VIDEO)

Objavljeno: 15.10.24 u 21:35

Partizan izdominirao u prvom poluvremenu!

Košarkaši Partizana dočekuju Bajern iz Minhena u trećem kolu Evrolige u rasprodatoj Beogradskoj Areni. Crno-beli ulaze u ovaj duel posle dva poraza na gostovanjima u Vitoriji i Madridu, dok su Nemci iznenadili Real u prvom kolu, dok su u drugom kolu očekivano pali u Atini. Rezultat na poluvremenu je 49:32.

Kao i uvek, navijači i klub su napravili specijalan doček bivšem kapitenu, Vladimiru Lučiću.

Početak utakmice je bio dosta ujednačen i jedni i drugi su otvorili utakmicu odličnu šutevima za tri. Nakon koša Obsta za 6:9, crno- beli ulaze u veliku seriju i kucanjem Tajrika Džonsa odlaze na 24:11. Partizan je uzeo prvu četvrtinu sa 24:15. Najefikasniji posle uvodnih deset minuta bili su Braun sa 8 za Partizan, Obst za Bajern sa 4.

Partizanova odlična igra se nastavila i u drugoj četvrtini, najveću razliku na terenu pravili su Tajrik Džons kao i Sterling Braun koji je uništavao Bajernovu odbranu, posle penala Karlika Džonsa, Partizan beži na plus 20. Uspeli su Bavarci da smanje malo zaostatak, ali crno-beli imaju veliku prendnost posle 20. minuta igre. Najefikasniji na poluvremenu su Braun sa 16, Obst sa 12 na drugoj strani.