Partizan Mozzart Bet Belgrade v FC Bayern Munich Turkish Airlines EuroLeague

PARTIZAN STIGAO DO PRVE POBEDE U NOVOJ SEZONI EVROLIGE: Crno-beli komplikovali u poslednjoj deonici – ali stigli do važnog trijumfa! (VIDEO)

Objavljeno: 15.10.24 u 22:45

Bitna pobeda Partizana!

Košarkaši Partizana savladali su Bajern iz Minhena 86:78 u trećem kolu Evrolige u rasprodatoj Beogradskoj Areni. Crno-beli su ušli u ovaj duel posle dva poraza na gostovanjima u Vitoriji i Madridu, dok su Nemci iznenadili Real u prvom kolu, dok su u drugom kolu očekivano pali u Atini. Najefikasniji na meču bili su Sterling Braun sa 22 poena za Partizan, a na drugoj strani Obst sa 15.

Kao i uvek, navijači i klub su napravili specijalan doček bivšem kapitenu, Vladimiru Lučiću.

Početak utakmice je bio dosta ujednačen i jedni i drugi su otvorili utakmicu odličnu šutevima za tri. Nakon koša Obsta za 6:9, crno- beli ulaze u veliku seriju i kucanjem Tajrika Džonsa odlaze na 24:11. Partizan je uzeo prvu četvrtinu sa 24:15. Najefikasniji posle uvodnih deset minuta bili su Braun sa 8 za Partizan, Obst za Bajern sa 4.

Partizanova odlična igra se nastavila i u drugoj četvrtini, najveću razliku na terenu pravili su Tajrik Džons kao i Sterling Braun koji je uništavao Bajernovu odbranu, posle penala Karlika Džonsa, Partizan beži na plus 20. Uspeli su Bavarci da smanje malo zaostatak, ali crno-beli imaju veliku prendnost posle 20. minuta igre. Najefikasniji na poluvremenu su Braun sa 16, Obst sa 12 na drugoj strani.

Treću četvrtinu je Bajern dosta bolje otvorio i serijom 14:5 prišao na -9. Partizan se konsolidovao i zategao odbranu, nakon što je Bajern prišao na minus 8. Crno-beli su napravili seriju 10:0, i vratili velikih plus 18. Trojkom Nilikine, Partizan zatvara treću četvrtinu i posle 30. minuta igre vodi 71:52. Najefikasniji su, kao i u prve dve četvrtine, Braun sa 18 i Obst sa 13 na drugoj strani.

Bavarci su, kao i treću, dosta bolje otvorili  i poslednju četvrtinu. Bajern je serijom 15:3, prišao na -7. Partizan se dosta mučio sa realizacijom napada, trojkom Edvardsa, Bajern je prišao na -6, tri minuta pred kraj. Crno-beli su u poslednja dva minuta odigrali dosta kocentrisanije i nisu dozvolili protivniku da se totalno vrati u meč.