Crvena Zvezda vs Benfica, UEFA Champions League

BENFIKA ISTORIJSKI PRESLIŠALA ATLETIKO: Evo kada su Jorgandžije samo gubile ovako ubedljivo! (VIDEO)

Objavljeno: 03.10.24 u 11:06

Retko se ovo dešavalo Atletiku!

Benfika je razbila na Lužu Atletiko sa 4:0. Vođstvo je doneo Kerem Akturkoglu u 13. minutu, a nakon penala Di Marije u 52. minutu, Atletiko je počeo da se raspada. Ba i Kokču su postigli još dva gola, dok je Benfika zadržala maksimalan učinak.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

Ovo je jedan od najubedljivijih poraza za Jorgandžije u istoriji, tačnije u Ligi šampiona su gubili ovakvom razlikom samo još četiri puta.

Prethodno su Jorgandžije gubile od Borusije Dortmund, Čelsija i dva puta od Bajerna iz Minhena ovim rezultatom, uključujući jednom u finalu 1974.

Ovom pobedom Benfika je ostala jedna od malobrojnih ekipa koja nakon dva odigrana kola ima stopostotan učinak u ligaškoj fazi takmičenja.