Fudbal
23:20 30.09.2024.

FIFA KAZNILA LEGENDU AFRIČKOG FUDBALA: Samjuel Eto „popio“ suspenziju zbog neprimerenog ponašanja!

Final match of Champions league
Final match of Champions league

FIFA nije otkrila konkretne detalje incidenta.

Predsednik Fudbalskog saveza Kameruna, Samuel Eto, suspendovan je na šest meseci od strane Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) zbog kršenja disciplinskih propisa, prenosi Rojters.

U zvaničnom saopštenju FIFA navodi se da je Etou zabranjeno prisustvovanje svim utakmicama kamerunske reprezentacije, bez obzira na uzrast, u narednih šest meseci.

Ova kazna dolazi nakon incidenta tokom meča osmine finala Svetskog prvenstva za igračice do 20 godina između reprezentacija Kameruna i Brazila, održanog 11. septembra u Bogoti.

Iako FIFA nije otkrila konkretne detalje incidenta, istaknuto je da je Eto sankcionisan zbog „uvredljivog ponašanja i narušavanja načela fer-pleja“.

Samuel Eto, bivši fudbalski as, obavlja funkciju predsednika Fudbalskog saveza Kameruna od decembra 2021. godine.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...