Partizan v Borac Cacak Aba League Season 2024 2025

OVAKAV PARTIZAN MOŽE DOSTA TOGA: Dominacija crno-belih na otvaranju ABA lige pred 18.000 navijača!

Objavljeno: 25.09.24 u 20:49

Partizan odličan na otvaranju ABA lige!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Borca iz Čačka u okviru 1. kola ABA lige rezultatom 96:66 (24:19, 22:17, 31:12, 19:18)

Uželeli su se navijači Partizana košarke i u odličnom broju (oko 18.000 navijača) napunili Beogradsku arenu na abaligaškoj premijeri, a imalu su šta i da vide.

Izabranici Željka Obradovića odigrali su odličnu utakmicu, a ono što navijače najviše raduje jeste energija na terenu tokom celog meča.

Najzaslužniji za trijumf crno-belih bio je Karlik Džons sa 14 postignutih poena. Pratili su ga Bonga, Braun, Vašington i Pokuševski sa po 11 poena. Nilikina je dodao devet poena, dok su po osam su ubacili Lundberg i Tajrik Džons.

Sam start utakmice protekao je u nešto sporijem ritmu, a Čačani su nakon pet minuta košarke izgledali bolje na terenu. Međutim tokom drugog dela prve četvrtine Partizan je zaigrao znatno bolje i serijom 9:2 uspeo da se odvoji na +7. Prva četvrtina završena je rezultatom 24:19.

Bolji ulazak crno-belih u drugi period, pa samo ubrzo videli i prvu dvocifrenu prednost na meču. Nakon poena Karlika Džonsa Partizan je prvi put otišao na +10.

„Upalio“ se Sterling Braun na sredini drugog perioda, pa se sa brzih pet poena odveo crno-bele na maksimalnih +13. Na poluvreme otišlo se rezultatom 46:36.

Partizan u trećoj deonici ubacio u veću brzinu i vrlo brzo rešio utakmicu. Istakli su se Bonga i Tajrik Džons kako ofanzivno tako i defanzvino. Serija crno-belih od 20:2 na otvaranju trećeg perioda odvela je crno-bele na velikih +28. U jednom trenutnku imali su i 31 poen prednosti, ali je Borac uspeo da smanji zaostatak do kraja četvrtine na 77:48.