2
Crvena Zvezda v Benfika UEFA Champions League

(POLUVREME) ZVEZDA MORA BOLJE: Propusti Glazera i Krunića koštali crveno-bele, Benfika ima dva gola plusa! (VIDEO)

Objavljeno: 19.09.24 u 19:34

Kraj prvog dela na Marakani!

Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su Benfiku u 1. kolu ligaške faze Lige šampiona, a nakon prvih 45 minuta gosti imaju prednost od 2:0.

Dugo se najavljivao ovaj meč, gotovo sigurno jedan od najbitnijih za crveno-bele u novom formatu Lige šampiona. Ipak, nakon prvog dela igre lisabonski gigant ima dva gola prednosti.

Već u 9. minutu je Benfika došla do vođstva, a precizan je bio Karem Akturkoglu. Upućen entaršut sa desne strane, onda je slabije na drugoj strani reagovao Rade Krunić i Akturkoglu nije imao težak posao.

Mogli ja je Zvezda da dođe do izjednačenja. Pretila je više puta, ali nedovoljno da bi se savladao golman Trubin.

Dobila je Benfika slobodan udarac nakon faula Olajinke, a njega je iskoristio Turčin Kokču, fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca.