francuska italija

LIGA NACIJA: Azuri razbili Trikolore usred Pariza, Crna Gora loše prošla na Islandu, Rumuni utišali Prištinu! (VIDEO)

Objavljeno: 06.09.24 u 22:43

Zanimljivo veče u Ligi nacija!

U okviru današnjeg programa 1. kola Lige nacija epitet derbija večeri poneo je duel između Francuske i Italije, a Azuri su napravili iznenađenje i uspeli da osvoje sva tri boda.

Iako su Trikolori poveli najbržim pogotkom u istoriji takmičenja, to im nije bilo dovoljno za trijumf, zapravo, ni blizu. Pogodio je Barkola u 14. sekundi utakmice nakon i izazvao delirijum na Parku Prinčeva.

Ta radost trajala je do 30. minuta, kada Dimarko postigao efektan pogotak za 1:1.

Potpuni preokret usledio je u 51. minutu, a precizan za Azure bio je Fratesi. Konačan rezultat postavio je Raspadori u 74. minutu.

Kada je u pitanju A grupa LN, pobedu je ostvarila i Belgija koja je savladala reprezentaciju Izraela sa 3:1.

Crna Gora se nije najbolje snašla na Islandu na startu B grupe Lige nacija. Naše komšije poražene su rezultatom 2:0.

Što se ostalih rezultata iz B grupe tiče, Slovenija i Austrija su podelili bodove (1:1), a isti slučaj viđen je u duelu između Velsa i Turske (0:0). Ranije danas, Kazahstan je uspeo da odoli Norveškoj i Halandu na domaćem terenu (0:0).

U okviru C grupe Lige nacija, Kipar je na gostovanju savladao Litvaniju sa 1:0, dok je Rumunija deklasirala tzv. selekciju Kosova sa 3:0 u meču odigranom u Prištini.