štutgart majnc

ZVEZDIN RIVAL U LŠ PROSUO BODOVE U LUDOM MEČU: Jedna Borusija oduševila, a druga razočarala! (VIDEO)

Objavljeno: 31.08.24 u 17:39

Zanimljivo popodne uz Bundesligu!

Odigrano je pet utakmica 2. kola Bundeslige u terminu od 15:30, a na kraju su viđene dve pobede gostiju, dva nerešena ishoda i jedan trijumf domaćina.

Fudbaleri Štutgarta, rival Crvene zvezde u Ligi šampiona, remizirali protiv Majnca 3:3.

Iako su rivali crveno-beli u Ligi šampiona imali ranu prednost od 2:0, nisu uspeli da upišu sva tri boda. Postigao je Rider gol u 88. minutu za 3:2, kada se činilo da je domaćin uspeo i poslednji udarac da zada Majncu. Ipak, gosti golom u četvrtom minutu nadoknade dolaze do ponovnog izjednačenja.

Nerešeno su odigrali i Verder i Borusija Dortmund u Verderu, a meč je završen bez golova.

S druge strane, Volfsburg je ostvario sigurnu pobedu na gostovanju novajliji u Bundesligi, ekipi Kila, rezultatom 2:0.

Maksimilijan Arnold je doveo „Vukove“ u vođstvo u 27. minutu, a samo tri minuta kasnije Sebastijan Borno je potvrdio pobedu.

U meču između Ajntrahta i Hofenhajma, domaći tim iz Frankfurta došao je do ubedljive pobede od 3:1.

Ugo Ekitike je doveo Ajntraht u vođstvo, a Ugo Larson je povisio na 2:0 pre kraja prvog poluvremena. Andrej Kramarić je smanjio rezultat i doneo nadu gostima, ali je Omar Marmuš ubrzo postigao gol za konačnih 3:1, osiguravši tako tri boda za domaćina.

Menčengladbah je na gostovanju Bohumu zabeležio prvu pobedu u novoj sezoni Bundeslige, slavivši sa 2:0.

Golove za goste postigli su Klajdinst i Frank Onora, čime su doneli preko potrebne bodove svom timu.