MORNAR NIJE USPEO DA DOĐE DO NOVOG IZNENAĐENJA: Pakši je bio prevelik zalogaj za Barane!

Objavljeno: 13.08.24 u 23:45

Lepa priča se završava.

Fudbaleri Mornara iz Bara nastavili su svoje evropsko putovanje nakon dramatičnog dvomeča sa kragujevačkim Radničkim u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, ali nisu uspeli da prođu poslednju prepreku – mađarski Pakši.

Prvi meč u Mađarskoj završio se ubedljivom pobedom domaćina od 3:0, čime su praktično osigurali prolaz dalje.

U revanšu u Baru, Mornar je bio blizu pobede, ali je kasni gol rezultirao remijem 2:2, što je sa ukupnim rezultatom 2:6 značilo kraj njihovog učešća u evropskim takmičenjima.

Pakši je poveo u 14. minutu golom Vindekera iz penala, ali je Mornar izjednačio u 21. minutu zahvaljujući autogolu Lenžera. Zorić je doneo vođstvo Mornaru u 59. minutu, ali se situacija preokrenula kada je u 86. minutu postigao autogol, čime je osigurao eliminaciju Mornara iz daljeg takmičenja.