glimtb

CRVENO-BELI SU BLIŽI NORVEŠKOJ: Bode minimalnim rezultatom pobedio Jageloniju!

Objavljeno: 07.08.24 u 22:58

Nimalo naivni Norvežani!

Bode/Glimt iz Norveške ostvario je bitnu pobedu koja ih je približila ulasku u plej-of za Ligu šampiona, pobedivši Jageloniu u prvom meču treće runde sa rezultatom 1:0 na gostovanju u Bjalistoku.

Ova pobeda, koju su odneli sa sobom u Norvešku, daje im značajnu prednost pred revanš susretom.

Crvena zvezda je saznala da će igrati protiv pobednika ovog dvomeča. Norvežani su pokazali superiornost i na terenu i statistički, i biće interesantno videti kako će se Poljaci snaći u uzvratnom meču. Prvo poluvreme utakmice bilo je prilično monotono, ali je završeno dramatično – nesrećni autogol Adrijana Dijegesa, uz asistenciju Jens Haugea, odlučio je sudbinu meča.

Bode/Glimt je bio dominantan tokom susreta, a Sondre Fet je u 63. minutu bio blizu da poveća prednost, dok je Brede Moe u 65. minutu postigao gol, ali je VAR proverom ustanovljen prekršaj u napadu.

Jagelonia će morati da pruži bolju predstavu u uzvratu kako bi se nadala prolasku dalje.