OPTUŽUJU JE DA JE MUŠKO, A ONA IMA POREMEĆAJ HORMONA?! Doktorka sa zapada brani Alžirku sa muškim hromozomima!
Još od otkriča Neti Stivens početkom prošlog veka bilo je jasno ko je koji pol na osnovu kombinacije hromozoma, ali OI u Parizu vređaju zdrav razum.
Kontroverzna pobeda alžirske bokserke Iman Helifi samo je pogoršala apsolutnu katastrofu od sportskog događaja kakav se trenutno odigrava u Parizu.
Alžirska bokserka je detektovana sa XY hromozomima, iako se ona nije transrodna žena, definitivno je da je ona u masivnoj biološkoj prednosti u odnosu na dame koje sa njom ulaze u ring. Pa tako umesto da se lepši pol nakon višedecenijske borbe za prava zaštiti, devojke su na udaru sa svih strana.
-Koliko sam pročitala, ona je osoba sa „varijacijama polnih karakteristika“ (Vcs/Dsd), što takođe može dovesti do hiperandrogenizma, odnosno proizvodnje hormona veće od hipotetičkog ženskog proseka. To se dešava zbog različitih faktora – tvrdi Silvija Kamporesi, profesorka sportske etike i integriteta na Univerzitetu u belgijskom Levenu.
This biological male just left his female opponent in tears after beating her in the Paris Olympics WOMENS boxing.
Imane Khelif, who claims to be a woman, previously failed a gender test after being found to have male XY chromosomes.
Should men be allowed in women’s sports? pic.twitter.com/qwLtH57cNl
— Oli London (@OliLondonTV) August 1, 2024
Umesto da se stane u zaštitu dama koje potpadaju pod biološku normu discipline u kojoj se takmiče, profesionalci u glas izlažu lepši pol novim opasnostima.
-Sindrom policističnih jajnika. Pogađa između 8 i 13 procenata žena. Da li i njih treba isključiti? Procenjuje se da je umesto njih između 0,018 i 1,7 procenata ljudi sa varijacijama polnih karakteristika. Svaka osoba je drugačija. Ovde govorimo o prirodnim uslovima i endogenoj proizvodnji, a ne o dopingu.