Vojvodina v FC Ajax UEFA Europa League Qualifiers

HRABRA VOŠA NIJE IMALA SNAGE ZA VIŠE: Ajaks savladao Vojvodinu u Topoli! (VIDEO)

Objavljeno: 01.08.24 u 21:58

Vojvodini ostaju kvalifikacije za Ligu konferencija

Fudbaleri Vojvodine dočekali su na  TSC Areni u Bačkoj Topoli fudbalere Ajaksa u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, Holanđani su slavili sa 3:1

Pravi taktički rat u Topoli, bez previše prilika, imali su po šansu i jedni i drugi. Sičenje je u 28. minutu i možda spasao Vojvodinu ispadanja kada je odlično reagovao i skinuo loptu sa gol linije.
Najozbiljniju šansu imali su Novosađani kada je Mihailo Ivanović u nadoknadi pokušao sa ivice šesnesterca, ali je lopta prohujala pored stative. Ivanović je ušao u igru umesto povređenog Alekse Vukanovića u 42. minutu.
U prvoj šansi u drugom poluvremenu, Ajaks preko Šutala stiže do gola.

Samo par minuta kasnije, Šutalo sada matira svog golmana.

Vojvodina je nastavila da napada, želela je produžetke, ali Hato postiže odličan gol.

Ajaks, može se reći i nežasluženo, stiže do „rutinske“ pobede.

Protivnik Vojvodine u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija biće Maribor.