0
Olimpijske igre Pariz 2024
Djokovic Kepfer

NOLE SE PLASIRAO U ČETVRTINALE: Rutinska pobeda Novaka Đokovića nad Dominikom Kepferom!

Objavljeno: 31.07.24 u 13:53

Rutinska pobeda Novaka!

Srpski teniser Novak Đoković se sastao sa Nemcem Dominikom Kepferom u osmini finala Olimpijskih igara u Parizu, Nole je osvojio slavio sa 7:5, 6:3.

Kepfer je sedamdeseti reket sveta, a on i Novak su se sastajali samo jednom do sada, kada ga je Nole savladao sa 2:1 2020. u Rimu.

U prva tri gema obojica su sigurno čuvali svoj servise, a onda je Novak iskoristio drugu brejk loptu i poveo sa 3:1. Imao je Novak priliku da potvrdi brejk, ali Nemac slično kao i Novak, koristi drugu brejk loptu i vraća brejk.

Do 6:5 nije bilo većih uzbuđenja, Kepfer je samo na sekund spustio gard, dozvolio je Novaku jednu set loptu, Novak je to iskoristio i poveo sa 1:0.

U drugom setu Nole je krenuo svom silom na pobedu, u prva dva gema Necmu je dozvolio samo jedan poen, i za malo više od deset minuta poveo sa 3:0.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, Novak je sigurno držao svoj servis i rutinski uzeo set sa 6:3.

Novakov protivnik u četvrtfinalu biće Stefanos Cicipas.