0
Olimpijske igre Pariz 2024
Dušan Lajović

LAJOVIĆ PORAŽEN NA STARTU OI 2024: Spasio meč loptu, preokrenuo, pa na kraju ipak izgubio!

Objavljeno: 28.07.24 u 21:51

Šteta…

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u 2. kolo Olimpijskih igara. On je u prvoj rundi poražen od Nemca Maksimilijana Merterera nakon velike borbe i tri seta – 3:6, 7:6(8), 3:6

Marterer dobio je prvi set rezultatom 6:3. U drugom setu, Marterer je rano došao do brejka prednosti i držao tu prednost, čak je imao i meč loptu, ali…

Dušan Lajović je uspeo da izjednači na 5:5 i produži meč. U taj-brejku drugog seta, Marterer je imao veliku prednost od 6:4, ali nije iskoristio nijednu od tri meč lopte.

Lajović je osvojio četiri poena zaredom i dobio drugi set rezultatom 7:6, čime je obezbedio odlučujući treći set.

Nošen naletom energije, Lajović je brzo stigao do vođstva od 3:1 u trećem setu, ali je potom naglo stao, izgubio pet gemova zaredom i naposletku ispao iz meča.

Maksimilijan Marterer će u narednom kolu igrati protiv Feliksa Ože-Aljasima.