11
Crvena Zvezda v Mladost Lucani Serbian Super Liga 2024 2025

ZVEZDA SE PROVUKLA PROTIV MLADOSTI: Gol u nadoknadi i crveni karton Ljubomirca doneli crveno-belima bod! (VIDEO)

Objavljeno: 27.07.24 u 22:04

Na kraju pobela bodova

Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su Mladost iz Lučana u 2. kolu Superlige Srbije. Meč je završen pobelom bodova (2:2), iako su gosti na poluvremenu imali plus od dva gola.

Odličan meč gledali smo na Marakani. Iskusna ekipa Mladosti jeste došla da se brani, ali je itekako pokazala šta ume i koliko zna da bude opasna. Na njihovu žalost, nisu uspeli da odnesu sav plen sa najvećeg stadiona u Srbiji, što nikada nisu uspeli u istoriji.

Što se Zvezde tiče, moglo je to mnogo bolje da izgleda, a čini se da Milojević još uvek ne zna ko su mu startnih 11. Vredi napomenuti da je prilično uticalo na utakmicu i crveni karton Uroša Ljubomirca u 68. minutu.

Crveno-beli su pomalo uspavano ušli u meč, što su fudbaleri Mladosti to i iskoristili. Endijae, lučanski, definitivno je obeležio prvi deo prvog poluvremena. Ne samo što je postigao gol, već i bio najopasniji igrač na terenu.

Prvobitno je dosuđen ofsajd, da bi nakon konsultacije sa VAR sobom, glavni arbitar promenio odluku i priznao pogodak Senegalca, inače bivšeg igrača Čukaričkog i Napretka.

Kako je Zvezda primila gol, tako je ubacila u veću brzinu, što se odrazilo i na teren. Krenuli su ka golu gostiju, ali nedovoljno da se matira golman Stamenković.

Sve to obilo im se o glavu, jer je Mladost u 37. minutu nakon prekida uvećala prednost, preko Ćirkovića.

U drugom delu gledali smo „viktoriju“. Crveno-beli su ređali šanse, ali su uspevali Lučanci da odolevaju. Sjajan je bio i golman Stamenković. Ipak, sve je krenulo nizbrdo kada je Ljubomirac dobio direktan crveni karton zbog starta nad Hvangom.

Uspeli su to crveno-beli da iskoriste. Prvo je Duarte pogodio na asistenciju mladog Jovanovića u 85. minutu.

Da bi Šerif Endijaj, na upravo asistenciju Duartea postigao izjednačujući pogodak u prvom minutu sudijske nadoknade.