0
Olimpijske igre Pariz 2024
adetokumbo bruks grčka kanada

KANADA VODILA CEO MEČ, PA JEDVA PREŽIVELA: Grci propustili veliku šansu, Janis nije mogao sam!

Objavljeno: 27.07.24 u 23:09

Izuzetno zanimljiv meč gledali smo u Lilu

Košarkaši Kanade savladali su Grčku u utakmici prvog kola Olimpijskih igara rezultatom – 86:79

Vodili su Kanađani gotovo svih 40 minuta, ali to ne znači da nije bilo uzbuljivo, naprotiv, u završnici je bilo izuzetno zanimljivo.

Ozbiljno su zakomlikovali sebi život na oko minut do kraja, iako su imali napad, uspeli su da izgube loptu i omoguće Grcima lake poene i prilaz na svega jedan poen razlike. U sledećem napadu Gildžus Aleksander je pokazao svoju klasu i pogodio izuzetno težak šut preko Adetokumba.

Imao je Janis u narednom napadu dva slobodna bacanja, ali je oba promašio, da bi Džamal Marej u sledećem napadu sa dva iskorišćena penala obezbedio pobedu svog tima.