Novak Đoković

NIJE DOBRO: Alkaraz dominantno osvojio prvi set!

Objavljeno: 14.07.24 u 15:51

Velika borba u prvom setu.

Došlo je vreme za veliko finale Vimbldona, gde će se sastati naš Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, i mladi Karlos Alkaraz, koji ima priliku da odbrani svoju titulu na ovom Grend slem turniru.

Prvi gem Novaka i Alkaraza je trajao neverovatnih 14 minuta.. Alkaraz je iskoristio petu brejk šansu i oduzeo Novaku servis već na samom startu ovog meča.

Alkaraz je odmah potom potvrdio taj brejk, osvojivši gem na svoj servis. Prvi gem u velikom finalu Novak je uzeo na svoj drugi servis gem, te je smanjio na 2:1.

Dosta dobrom igrom, Alkaraz je uspeo da dođe do 5:1 u gemovima. Iako je Novak smanji na 5:2, već u sledećem gemu je Alkaraz overio osvajanje prvog seta.