Serbia's Vanja Marinkovic in action during group G FIBA Eurobasket 2025 qualifying basketball match between Serbia and Finland in Belgrade, Serbia on Feb. 23, 2023. (credit image & photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT)

SRPSKI KOŠARKAŠKI RAZBILI HOLANDIJU: Vanja Marinković najefikasniji!

Objavljeno: 06.07.24 u 23:29

Dobro teku pripreme za OI!

U još jednom pripremnom meču, najbolji srpski košarkaši su pokazali svoju dominaciju, opet protiv Holandije, ostvarivši ubedljivu pobedu rezultatom 95:61.

Vanja Marinković, igrač Partizana, bio je sjajan sa 21 poenom, uključujući pet ubačenih trojki iz osam pokušaja. Utakmica se razvijala u korist srpskog tima kroz sve četvrtine, sa rezultatima: 17:21, 31:16, 30:13, 17:11.

Aleksa Avramović je takođe bio impresivan sa 15 poena, dok su Aleksej Pokuševski, Ognjen Dobrić i Filip Petrušev doprineli sa po 13, odnosno 10 poena svako.

Nikola Jokić i Marko Gudurić su se istakli kao najbolji asistenti meča, sa po pet produktivnih dodavanja ka saigračima. Jokić je odigrao 24 minuta i postigao sedam poena.

Aleksa Avramović je bio najkorisniji igrač sa indeksom korisnosti (PIR) od 25, uz pet ukradenih lopti.

Selektor Svetislav Pešić je za ovu priliku odmorio Uroša Plavšića i Dejana Davidovca, dok je Vasilije Micić, za devet minuta na terenu, ostao bez poena.