0

OVAJ ČOVEK JE NEVEROVATAN: Martinez skinuo dva penala i ponovo postao heroj Argentine, Mesi umalo tragičar! (VIDEO)

Objavljeno: 05.07.24 u 08:17

Mesiju nije prošla „panenka“, ali je Martinez i ovog puta izvukao Argentinu!

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale Kopa Amerika nakon dramatične pobede protiv Ekvadora posle izvođenja jedanaesteraca.

Meč je završio rezultatom 1:1, dok su u penal seriji Gaučosi trijumfovali sa 4:2. Ključni čovek za Argentinu bio je kontroverzni golman Emilijano Martinez.

Argentina je povela u 35. minutu kada je Lautaro Martinez postigao svoj četvrti gol na turniru. Ekvador je imao priliku da izjednači u 62. minutu, ali je Ener Valensija promašio penal, pogodivši stativu.

Izgledalo je da će Argentina obezbediti prolaz nakon regularnog vremena, ali je Kevin Rodriguez u 92. minutu postigao gol za izjednačenje i odveo meč u penal seriju.

Leo Mesi je nesrećno otvorio seriju penala, pogodivši prečku „panenkom„.

Međutim, Emilijano Martinez je briljirao, odbranivši dva ključna penala Ekvadorcima, prvo Meni, a potom i Mindi, što je omogućilo Argentini da prođe u polufinale.