0
ATP
Miomir Kecmanović

during the 2023 Davis Cup Final, Quarterfinal match between Serbia and Great Britain at Palacio de Deportes José María Martín Carpena, on November 23, 2023 in Malaga, Spain. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

BRAVO MIŠO: Kecmanović posle drame i pet setova do trećeg kola Vimbldona!

Objavljeno: 03.07.24 u 20:59

Naredni rival biće mu bolji iz meča Janik Siner – Mateo Beretini

Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Talika Grikspora u pet setova i plasirao se u treće kolo Vimbldona.

Miša nas je prosto navikao na dramatične mečeve, a tako je bilo i danas, ali neka, vredelo je. On je slavio rezultatom 3:2, po setovima 4:6, 7:6 (7), 1:6, 6:2, 6:3.

Grikspor je osvojio prvi set ranim brejkom, koji je rutinski održao, dok je Miša osvojio drugi set posle neverovatne borbe u taj-brejku drugog seta. Spasao je dve set lopte, jednu na protivnikov servis i sa četiri poena zaredom došao do izjednačenja, pošto je dobio taj-brejk rezultatom 9:7.

Treći set glatko je izgubio, pošto je dopustio dva brejka, dok je u četvrtom uzvratio istom merom.

U petom setu je spašavao brejk lopte i vodila se velika borba za prolaz. Napravio je brejk u osmom gemu i zatim odservirao za pobedu.