Olga Danilović

OLGA POSRNULA U LONDONU: Danilovićeva ispala sa Vimbldona od anonimne Rumunke!

Objavljeno: 01.07.24 u 16:13

Olga Danilović nije uspela da ode dalje

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da izbori plasman u drugo kolo Vimbldona, jer je danas pretrpela poraz od Rumunke Anke Todoni sa rezultatom 5:7, 1:6.

Danilović, koja se trenutno nalazi na 116. mestu WTA liste, nije uspela da nadigra Todoni, 142. teniserku sveta, u meču koji je trajao sat i 23 minuta.

U prvom setu, Todoni je prvi napravila brejk u četvrtom gemu, ali je Danilović uspela da vrati brejk u devetom gemu. Do 12. gema, nije bilo novih brejkova, ali je Todoni iskoristila svoju prvu priliku za brejk i set loptu, čime je osigurala vođstvo.

U drugom setu, Todoni je dominirala, obezbedivši brejkove u drugom i šestom gemu, čime je lako došla do pobede.

U narednom kolu, Todoni će se suočiti sa pobednicom meča između Doulhajd i Gof.