EURO 2024

TOTALNO NEOČEKIVANI RASPLET U GRUPI D: Goleada Austrije i Holandije, Poljaci pokvarili posao Francuzima! (VIDEO)

Objavljeno: 25.06.24 u 19:59

Dve odlične utakmice

Fudbaleri Austrije sastali su se sa reprezentacijom Holandijom u poslednjem meču grupe D Evropskog prvenstva. Austrijanci su slavili sa 3:2.

Austrijanci su poveli posle nesrećnog autogola Donjela Malena.

Zanimljivu stvar je učinio Kuman, stvar koju ne gledamo često. napravio je prvu izmenu već u 35. minutu kada je izveo Vermana a uveo Ćavija Simonsa.

Odmah po početku drugog poluvremena, Holandija je odradila odličnu kontru, a lep gol za izjednačenje je postigao Kodi Gakpo.

Austrijanci vraćaju prednost u 59. minutu kad se najbolje u kaznenom snašao Šmid.

Holadnija vraća izjednačenje, na asistenciju Vegorsta, Depaj se odlčnu snašao i postigao drugi gol za svoju ekipu.

Pobedu Austriji i prvo mesto na tabeili donosi maginični Marsel Sabicer

U drugoj utakmici Poljaci koji su odavno prežaljeni su totalno iznendadili Francuze i odigrali nerešeno sa drugom ekipom sveta.

Posle lošeg faula Kivijora. pao je Dembele, i sa penala Embape doneo prednost Francuskoj

Veliku štetu svojoj ekipi napravio je kada je Upamekano napravio više nego amaterski penal i dao šansu Levandovskom dao pogodi sa penala.

Veliki preokret desio se u ovoj grupi posle trećeg kola, Austrijanci su iznendaili sve, Francuzi su napravili totalni kiks i kao drugi će ići dalje, Holanija kao treća najverovatnije ide dalje, dok Poljaci idu kući sa jednim osvojenim bodom u grupi smrti.