EURO 2024

GRUZIJA JE NAJZANIMLJIVIJA EKIPA ZA GLEDANJE: Česi se mučili protiv Gruzina, odličan meč za neutralne!

Objavljeno: 22.06.24 u 16:57

Giorgi Mamardašvili je bio fantastičan danas.

Selekcije Gruzije i Češke su danas u svom drugom meču grupe F na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, podelile bodove, a konačan rezultat iznosio je 1:1.

Poveli su nominalni gosti nakon pola sata igre, golom Hložeka, ali je ustanovljeno igranje rukom, pa je arbitar nakon intervencije VAR sobe, poništio pogodak.

VAR je reagovao i 15 minuta kasnije, kada je u nadoknadi prvog poluvremena, ustanovljeno da je penal za Gruziju, koji je Mikautadze uspešno konvertovao.

Prednost tima sa istoka UEFA zone trajala je sve do isteka sat vremena igre, kada Šik bio precizan i vratio svoj tim u rezultatski egal.

Treba istaći vrhunsku partiju Mamardašvilija, čuvara mreže nominalnog domačina, koji je danas imao nestvarnih deset odbrana.

Gruzija i Češka su sada na dnu svoje grupe sa po jednim bodom, dok Portugal i Turska svoj meč igraju od 18 časova.