EURO 2024

HOLANDIJA SE MUČILA ALI IPAK SLAVILA: Poljaci pružili veliki otpor favoritu! (VIDEO)

Objavljeno: 16.06.24 u 16:59

Odličnu utakmicu smo gledali

Fudbaleri Holandije sastali su se sa reprezentacijom Poljske u prvom meču grupe D Evropskog prvenstva. Slavila je reprezentacije Holandije sa 2:1

Golove za Holadniju postigli su Kodi Gakpo u 29. minutu i Vegorst u 83.

Poljaci su poveli golom Bukse u 16. minutu.

Možda i najbolja i najneizvesnija utakmica od početka prvenstva, Holandija je ušla u meč kao izraziti favoriti, ali Poljaci su pružili jako veliki otpor.

Na veliko iznenađenje svih, Poljaci su poveli golom Adama Buske u 16. minutu nebeskim skokom posle kornera, posle primljenog gola Holandija je još više napala.

Ubrzo posle gola Poljaka, Holandija je svim silama krenula na gol, dosta su i promašivali, ali im se pri šutu Gakpa osmehnula sreća.

U drugom poluvremenu, Holandija nije bila toliko dominatna kao u prvom imali su i Poljaci svoje šanse, ali dva minuta nakon što je ušao sa klupe Vegorst donosi sva tri boda svojoj ekipi.