0
EURO 2024

MAĐARSKA NIJE MOGLA NIŠTA: Švajcarska pobedom otvara Evropsko prvenstvo! (VIDEO)

Objavljeno: 15.06.24 u 16:56

Zaslužena pobeda Švajcarske.

U okviru grupe A Evropskog prvenstva u Nemačkoj, danas smo pratili duel Mađarske i Švajcarske, dok je Nemačka juče u ovoj grupi ubedljivo savladala Škotsku.

MAĐARSKA: Gulači – Lang (od 46. Bola), Orban, At. Salaj – Fiola, A. Nađ, Šefer, Kerkez – Soboslaj, Varga, R. Šalaj

ŠVAJCARSKA: Zomer – Šer, Akanđi, Rodriges – Vidmer, Frojler, Džaka, Endoj – Ebišer, Dua, Vargas

Od prvog minuta bilo je jasno koliko je Švajcarska kvalitetnija od svog rivala. Sjajne napade krunisali su već u 12. minutu, kada je Dua iskoristio prelepu asistenciju i matirao golmana.

Neposredno pre odlaska na odmor, u 45. minutu meča Gulači je ponovo vadio loptu iz svoje mreže. Ovog puta je sa distance pogodio Ebišer.

Ipak, drugo poluvreme nam je donelo i potpuno drugu Mađarsku, koja je konačno počela da pokazuje zašto je tu gde jeste.

Prelep centaršut Soboslaija, u gol je na drugoj stativi pretvorio Varga, nakon prelepog ubacivanja.

Krenuli su Mađari na sve ili ništa i to ih je koštalo. Embolo je u 93. minutu postigao pogodak za 3:1, čime je stavio tačku na ovaj susret.