0
Atletika

BUDAPEST, HUNGARY - AUGUST 27: Angelina Topic of Serbia attempts to clear the bar during the Women's High Jump Final on Day 9 of the World Athletics Championships Budapest 23 at National Athletics Center on August 27 2023 in Budapest, Hungary. (Photo by: Dimitrije Vasiljevic/STARSPORT)

ANGELINA TOPIĆ-ČUDO OD DETETA: Osamnaestogodišnja srpska atletičarka je vicešampionka Evrope! (FOTO+VIDEO)

Objavljeno: 09.06.24 u 22:18

Ponosni smo!

Srpska atletičarka, Angelina Topić osvojila je srebrnu medalju u disciplini skok uvis na prestižnom Evropskom prvenstvu održanom u Rimu.

U izuzetno uzbudljivom finalu, Angelina je demonstrirala izvanrednu formu, vodeći borbu za zlato sve do poslednjeg skoka. Međutim, najviši korak postolja pripao je Ukrajinki Jaroslavi Mahučik.

Angelina je svoj put do finala učinila impresivnim preskočivši visinu od 197 centimetara iz trećeg pokušaja. Tokom finala, samo su ona i Mahučik uspele da savladaju tu visinu, što je dovelo do neizvesne borbe za zlato među njima.

Mahučik je nastavila svoj odličan nastup, prevazilazeći visinu od 199 i konačno čak i 201 centimetar, dok Angelina nije uspela da nadmaši tu visinu, što je rezultiralo podelom medalja. Bronzanu medalju osvojila je Irina Geraščenko, koja je preskočila visinu od 195 centimetara.