0
EURO 2024

(POLUVREME) ORLOVI GOLOM SERGEJA VODE: Ne gledamo savršenu utakmicu naših momaka, ali rezultat je najbitniji! (VIDEO)

Objavljeno: 08.06.24 u 18:52

Srbija vodi na poluvremenu

Fudbaleri Srbije, gostuju u Stokholmu, reprezentaiciji Švedske u sklopu priprema za EURO u Nemačkoj. Srbija je u prethodnom prijateljskom meču poražena od Austrije 2:1, dok su Šveđani takođe poraženi 2:1 od Dankse.

Rezultat na poluvremenu je: 1:0

Srbija i Švedska su izašli u sledećim sastavima:

SRBIJA: Rajković – Milenković, Stojić, Pavlović – Živković, Ilić, Lukić, Mladenović, S. Milinković Savić – Vlahović, Mitrović.

ŠVEDSKA: Olsen – Kraft, Hien, Lindelef, Kajuste – Kuluševski, Saletros, Forsberg – Elijason, Nilson, Elanga.

Početak meča, sličan kao protiv Austrije, Švedska ima posed pokušava sa krilima kroz srce naše odbrane ali bez konkretnog šuta.

Osim Elangine polu-šanse, u prvih 10. minuta, bez šuta na gol.

U 15. minutu smo videli prvi šut na gol, Kuluševski je probao sa distance, a Rajković lako odbranio.

BRAVO SERGEJ! Iz prve konkretne akcije, Srbija postiže gol u 18.minutu. Živković je poslao loptu u kazneni, a najbolje se snašao Sergej Milinković-Savić, koji je glavom rutinski plasirao loptu u mrežu.

Posle datog gola, naši momci igraju dosta hrabrije i otvorenije, te je i posed lopte sada dosta izjednačeniji.

Najkonkretniju šansu je imala Švedska u 38. minutu, blizu gola je bio Elanga, ali je Rajković lako odbranio.

Pred sam kraj poluvremena, Lukić, Milenković i Pavlović su dobili žute kartone. Kuluševski je razbio nos Pavloviću nos, te je Kuluševski morao biti sankcionisan za to!

Prvo poluvreme, osim gola Srbije, nije prošlo sa previše uzbuđenja. Najbitnije je da naša reprezentacija vodi na poluvremenu!