0
EURO 2024

ORLOVI DOSTA BOLJI U DRUGOM POLUVREMENU: Srbija rutinski savladala Švedsku! (VIDEO)

Objavljeno: 08.06.24 u 19:57

Srbija je pobedila!

Fudbaleri Srbije rutinski su savladali reprezentaciju Švedske na gostujućem terenu 3:0, golove za našu reprezentaciju postigli su Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović i Dušan Tadić, sledeća utakmica koju očekuje naše momke je protiv Engleske 16. juna od 21:00.

Srbija i Švedska su izašli u sledećim sastavima:

SRBIJA: Rajković – Milenković, Stojić, Pavlović – Živković, Ilić, Lukić, Mladenović, S. Milinković Savić – Vlahović, Mitrović.

ŠVEDSKA: Olsen – Kraft, Hien, Lindelef, Kajuste – Kuluševski, Saletros, Forsberg – Elijason, Nilson, Elanga.

Početak meča, sličan kao protiv Austrije, Švedska ima posed pokušava sa krilima kroz srce naše odbrane ali bez konkretnog šuta.

Osim Elangine polu-šanse, u prvih 10. minuta, bez šuta na gol.

U 15. minutu smo videli prvi šut na gol, Kuluševski je probao sa distance, a Rajković lako odbranio.

BRAVO SERGEJ! Iz prve konkretne akcije, Srbija postiže gol u 18.minutu. Živković je poslao loptu u kazneni, a najbolje se snašao Sergej Milinković-Savić, koji je glavom rutinski plasirao loptu u mrežu.

Posle datog gola, naši momci igraju dosta hrabrije i otvorenije, te je i posed lopte sada dosta izjednačeniji.

Najkonkretniju šansu je imala Švedska u 38. minutu, blizu gola je bio Elanga, ali je Rajković lako odbranio.

Pred sam kraj poluvremena, Lukić, Milenković i Pavlović su dobili žute kartone. Kuluševski je razbio nos Pavloviću nos, te je Kuluševski morao biti sankcionisan za to!

Prvo poluvreme, osim gola Srbije, nije prošlo sa previše uzbuđenja.

U drugom poluvremenu, se ušlo slično kao i prvom. Švedska diktira tempo utakmice.

Ulaskom Aleksandera Isaka na poluvremenu. Švedska izgleda još opasnije sa njim na terenu.

Imali je Švedska najozbiljniju šansu u 59. minutu, ali Rajković brani!

KO ĆE DRUGI NEGO MITAR! Poslao je Vlahović dobru loptu Mladenoviću, a ovaj odličan pas u prostor gde je spremno čekao Aleksandar Mitrović i u svom stilu doneo dva gola prednosti Srbiji u 60. minutu.

Strelac drugog gola Srbije , Aleksandar Mitrović, kao i asistent Filip Mladenović napustili su teren. Umesto njih na teren su ušli Dušan Tadić i Filip Kostić u 62. minutu.

U 69. minutu mogao je Vlahović da stavi tačku na meč. izleteo je ispred golama i prošao ga, ali poslao loptu preko gola.

KAPITEN OSIGURAVA POBEDU SRBIJI! U jednom napadu, Srbija je više puta šutnula na gol, ali se u velikoj gužvi najbolje snašao Dušan Tadić, i voljeom zakucao loptu u rašlje i doneo pobedu našoj reprezentaciji u 70. minutu.

Ubrzo posle trećeg gola Srbije, Piksi je izveo Sergeja i Andriju Živkovića, a uveo Veljka Birmančevića i Luku Jovića.

U 73. minutu, ponovo Isak, ali Rajković fenomenalno brani!

U 75. minutu, Birmančević je oborio Isaka, i možda napravio penal, ali sudija ništa nije svirao.

Ušao je u igru i Lazar Samardžić umesto Dušana Vlahovića u 79.minutu.

Opustili su se i jedni i drugi pred kraj utakmice, a Švedska je imala još nekoliko dobrih šansi, ali Rajković je jedan od najboljih pojedinaca meča danas!