ISTORIJA U SUPERLIGI SRBIJE: Tekstilac po prvi put nakon 105 godina u najvišem rangu!

Objavljeno: 03.06.24 u 20:06

Javor se seli u drugi rang

Javor naredne godine neće igrati u najvišem rangu srpskog fudbala, a umesto njih u Superligu Srbije ulazi Tekstilac.

Klub iz Odžaka se po prvi put u 105 godina dugoj istoriji plasirao u Superligu. Oni su i u revanš utakmici baraža uspeli da odole ekipi iz Ivanjice, u prvom meču su slavili sa 1:0, i tako naprave istorijski uspeh – 1:1

U prvom poluvremenu smo gledali tvrd meč i bez golova, a to je prekinuo Tekstilac početkom drugog dela. U 53. minutu je dosuđen penal koji je Miroslav Marković pretvorio u vođstvo tima iz Odžaka.

Javor je krenuo na sve ili ništa i u 75. minutu uspeo da izjednači, odnosno, smanji rezultat u ukupnom zbiru. Strelac je bio Dukure. Ređali su se napadi u poslednjim minutima, ali jalovi i Tekstilac je uspeo da odoli, te ispiše istoriju svog kluba koji datira još od 1919. godine.

U eliti će se tako pridružiti OFK Beogradu i Jedinstvu sa Uba, koji su ranije izborili plasman kroz Prvu ligu Srbije.