KK Spartak Subotica

BITKA ZA ABA LIGU: Spartak u dramatičnoj završnici slomio Vojvodinu u Novom Sadu, ali ništa još nije gotovo!

Objavljeno: 09.05.24 u 22:12

Spartak je samo na papiru bliži plasmanu u elitu

Košarkaši Spartaka ostvarili su važnu pobedu u prvom meču ABA 2 lige protiv Vojvodine rezultatom 74:73, čime su napravili prvi korak ka ulasku u ABA ligu.

Gosti su u prvom kvartalu stekli minimalnu, ali dovoljnu prednost, koju su čuvali tokom celog meča. Nakon prvih 10 minuta igre, Spartak je vodio sa 27:20.

U nastavku, obe ekipe su prikazale bolju odbranu, ali Spartak je uspeo da zadrži prednost. Vojvodina je uspela da smanji zaostatak, ali je Spartak i dalje imao dvocifrenu prednost.

U trećoj četvrtini, Vojvodina je zaigrala agresivnije i uspela da osvoji taj deo igre rezultatom 19:17, ali je i dalje zaostajala 57:49.

U četvrtoj četvrtini, domaći su se vratili u igru i stigli do izjednačenja 69:69. Međutim, prokockani slobodni bacanja i neuspešni napadi koštali su Vojvodinu. Spartaku je ključnu prednost doneo ofanzivni skok.

Najefikasniji kod Spartaka bio je Cerovina sa 13 poena, dok je Gordić postigao 11 poena.

Vojvodinu je predvodio Rakićević sa 19 poena, dok su Savić i Kaningem postigli 15, odnosno 14 poena.

Naredni meč između ova dva tima igra se u Subotici za nedelju dana.