1
AdmiralBet ABA Liga

ZVEZDA IMA DVOCIFRENU PREDNOST NA POLUVREMENU: Borbeni Studenti ne mogu protiv sjajnog šuta za tri ‘crveno-belih’!

Objavljeno: 01.04.24 u 18:55

Zvezda za sada kontroliše utakmicu.

KK Crvena zvezda je danas od 18 časova dočekala ekipu SC Derbija, u okviru 25. kola AdmiralBet ABA lige.

U prethodnom kolu ‘crveno-beli’ pretrpeli su poraz od Mege, te su tako propustili priliku da ozvaniče prvo mesto na kraju regularnog dela. Sa druge strane, ekipa Derbija grčevito se bori za ulazak u plej-of.

Prva deonica donela nam je veoma raspoložena oba tima. Od samog start išao je šut za tri kako domaće, tako i goste, pa je publika mogla da prisustvuje u kvalitetnoj košarci.

Krajem prve četvrtine, Zvezda je stigla i do prve dvocifrene prednosti na meču. Nakon uvodnih deset minuta igre, rezultat je bio 30:18.

U drugoj deonici se nastavila izuzetna igra izabranika trenera Sferopulosa, čija je prednost nastavila da raste. Ipak, gosti su uspeli da se ‘probude’ i serijom poena se koliko-toliko vrate u meč.

Nakon dvadeset minuta utakmice, domaćin je imao prednost 47:34.