0

VINISIJUS ŽUNIOR DEKLASIRAO BARSELONU: Real Madrid je osvojio Superkup Španije (VIDEO)

Objavljeno: 14.01.24 u 22:57

Vinisijus nije imao milosti.

Fudbaleri Real Madrida su Superkup Španije 13. put u istoriji, pošto su u finalu savladali ekipu Barselone rezultatom 4:1.

Vinisijus Žunior je za „Kraljeviće“ postigao tri gola, jedan Rodrigo. Jedini pogodak za  Barselonu je postigao Robert Levandovski.

Vinisijus je postigao prvi gol u 7. minutu, kada ga je proigrao  Džud Belingem, dok je drugi pogodak usledio samo 3. minuta kasnije za 2:0.

Robert Levandovski je u 33. minutu uspeo da smanji rezultatski zaostatak, kada je sa ivice kaznenog prostora odlučio da šutira i marita golmana Real Madrida.

Vinisijus je do kraja prvog poluvremena postigao još jedan het-trik, kada je bio precizan sa bele tačke.

Drugo poluvreme bilo je monotono za razliku od prvog. Tek u 64. minutu  Real je preko Rodriga povećao prednost na 4:1.

U 71. minutu Ronald Arauho dobio drugi žuti karton, pa je tako Barselona kraj meča dočekala sa desetoricom igrača na terenu.