during the 2023/2024 Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade v Maccabi Playtika Tel Aviv at Stark Arena on January 12, 2024 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

DOUŽER I NANELI DRŽE PARTIZAN U ŽIVOTU: Makabijevo neverovatno šutersko veče!

Objavljeno: 12.01.24 u 21:20

Partizan je večeras od 20.30 u ‘Štark areni’ dočekao ekipu Makabija. Trener Obradović nije mogao da računa na Avramovića, Anđušića i Vukčevića, dok se u tim vratio Alen Smailagić.

‘Ponos Izraela’ je mnogo bolje otvorio ovu utakmicu, jer su u potpunosti zaključali svoj reket, dok su na drugoj strani bili izuzetno raspoloženi. Više od pet minuta Partizan nije znao za koš, pa je Obradović morao da potroši svoj drugi tajm-aut, jer je Makabi vodio sa 0-16. Partizan se na semaforu ‘upisao’ trojkom Bruna Kabokla.

Ipak, ni to nije probudilo Partizan, koji je nastavio sa jako lošim odlukama u odbrani. Nakon prve četvrtine rezultat je bio – 11:29.

U drugoj četvrtini Partizan je uspeo da uhvati kakvu-takvu konstantnost u napadu, dok je i odbrana izgledala nešto bolje, ali je Makabi zadržao visok nivo igre. Krajem prvog poluvremena zaigrali su ‘crno-beli’ dobro, pre svega na krilima Doužera, a trojkom Nanelija atmosfera u ‘Štark areni’ je došla do usijanja. Nakon 20 minuta košarke, na semaforu je stajalo 36:52.