Darko Rajaković

TORONTO NEKAKO PREŽIVEO: Rajakovićev tim imao +20, pa umalo prokockao pobedu! (VIDEO)

Objavljeno: 04.01.24 u 08:56

Na kraju trijumf tima iz Kanade

Toronto Reptorsi ostvarili su drugu pobedu u 2024. godini, trijumfujući nad Memfisom rezultatom 116:111 u utakmici koja je odigrana između srede i četvrtka.

Junak pobede bio je Imanuel Kvikli sa 26 poena, dok ga je pratila sjajna igra Paskala Sjiakama sa 24 poena. Ostatak tima takođe je pridoneo uspehu – Skoti Barns ubacio je 20, Denis Šruder dodao 16, a Reptorsi su dominirali trećom deonicom, vodeći čak 20 poena razlike (72:59), a na kraju te deonice imali su prednost od 93:74.

Iako je Memfis vodio veći deo prve četvrtine, Reptorsi su preuzeli kontrolu, posebno zahvaljujući odličnoj odbrani koja je ograničila Grizlije na samo šest trojki i procenat šuta od 38%. Na poluvremenu su Reptorsi imali prednost od 62:48.

Imanuel Kvikli je briljirao u 13. četvrtini ubacivši 13 poena i pomogao Reptorsima da stvore odlučujuću prednost. Iako se Memfis vratio, Toronto je uspeo da zadrži prednost do kraja, a Skoti Barns je sa dva slobodna bacanja na 56.5 sekundi pre kraja postavio rezultat 112:105. Na kraju, Toronto je zabeležio još jedan važan trijumf u sezoni.