Fudbal Reprezentacija
16:55 30.11.2023.

NASTAVLJAMO DA TONEMO: Srbija doživela ozbiljan pad na FIFA rang listi!

Dragan Stojković Piksi
Serbia's head coach Dragan Stojkovic celebrates during Group G UEFA EURO 2024 qualifications football match between Serbia and Montenegro in Belgrade, Serbia, on Oct. 17, 2023. (photo by Pedja Milosavljevic)

Uzalud plasman na Evropsko prvenstvo, FIFA rang lista je nemilosrdna.

Srbija se nakon dugogodišnjeg posta uspela plasirati na Evropsko prvenstvo u fudbalu, ali to joj nije pomoglo da se bolje kotira na FIFA rang listi.

Poraz od Belgije u prijateljskom susretu i nerešen ishod sa Bugarskom u okviru kvalifikacija, uticali su na to da naša zemlja padne za pet pozicija, tako da trenutno zauzima 34. mesto.

Poređenja radi, u julu mesecu ove godine, bili smo na 25. mestu, ali je pad u igri našeg nacionalnog tima bio više nego evidentan, što se odrazilo i na rang listu.

Ispred Srbije sada se nalaze Egipat i Ekvador, dok su odmah ispod Peru i Škotska.

4
1

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...