Košarka Reprezentacija
21:15 28.06.2023.

SRBIJA DOMINANTNO DO ČETVRTFINALA SP: Južna Koreja nejaka za Orliće, sledi borba sa Francuskom!

FOTO: FIBA

Laka pobeda izabranika Vladimira Đokića.

Muška U19 reprezentacija Srbije igraće u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Debrecinu, pošto je u osmini finala bila bolja od Južne Koreje 115:83 (33:12, 27:16, 27:32, 28:23).

Na Šampionatu u Debrecinu sledi slobodan dan, u četvrtfinalu naš tim igra protiv Francuske koja je pobedila Madagaskar 119:56.

Sve je na ovom meču bilo gotovo u prvom poluvremenu, koje su Orlići dočekali sa ogromnih 32 poena prednosti – 60:28. Sve, najviše, kao rezultat dobre odbrane, ali i vrlo raznovrsnog napada.

U nastavku je ritam malo opao, Južna Koreja je uspela da nametne svoj tempo. U trećem periodu naš rival je ubacio čak 32 poena. Ali je zaliha iz prvog poluvremena bila više nego dovoljana da se meč lagano privede kraju.

Svi igrači su dobili šansu, najefikasniji je bio Filip Borovićanin koji je imao dabl-dabl učinak – 26 poena i 11 skokova, indeks 34. Lazar Đoković je uz 18 poena, imao i po 7 skokova i asistencija, Đorđe Ćurčić stao na 13 poena i 5 skokova, Luka Vudragović ubacio 12, a Filip Radaković 10.

1
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...