Domaći fudbal Fudbal
13:10 02.04.2023.

TEKTONSKE PROMENE U HUMSKOJ: Može li Tumbaković da vrati Partizan na staze stare slave?

FOTO: FSS

Fudbalski klub Partizan je dotakao dno

Crno-beli“ ima sezonu za zaborav a poslednja kap koja je prelila čašu, bio je jučerašnji poraz od Vojvodine 2:1 na „Karađorđu„.

Već nekoliko sezona nema ozbiljnijih rezultata, navijača je sve manje i manje a uprava kluba iz Humske ne preduzima nikakve radikalne mere, koje su očigledno neophodne posrnulom srpskom velikanu.

Ipak, sada se pojavila informacija koja će možda dati tračak nade fanovima Partizana. Kako saznaje „Mozzart sport„, vicešampion Srbije će u narednom periodu promeniti vrh a novi predsednik će biti Ljubiša Tumbaković, najtrofejniji trener u istoriji Partizana.

 

Fudbal Football – UEFA Nations League-Group Stage
Srbija v Rusija
head coach Ljubisa Tumbakovic
Beograd, 18.11.2020.
foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

 

Ono što je sigurno, Ljubiša uživa veliko poštovanje u svetu fudbala i samim tim, očekuje se da i drugi ljudi koji su deo karijere proveli u ovom klubu pomognu, sada kada je najteže.

Dok će Tumbaković obavljati ulogu sportskog direktora, Milija Babović, koji je dugo bio glavni finansijer Partizana, biće zadužen za ekonomsku stranu priče. Rasim Ljajić bi po svemu sudeći trebao da bude prvi izbor za podpredsednika kluba.

 

Fudbalski Savez Srbije
Kvalifikacije za World Cup FIFA Russia 2018
Srbija v Moldavija
Dragan Djuric (R) Milija Babovic (C)
Beograd, 02.09.2017.
foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

 

Rasim Ljajic
Novi Pazar v Crvena Zvezda, Mozzart Super Liga 2022/2023 at stadium Cazcoin Arena on September 11, 2022 in Novi Pazar, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

 

Marko Vjetrović, koji je odbio ponudu da postane generalni sekretar FSS-e, vratiće se u voljeni klub i obavljaće funkciju generalnog direktora, zbog dobrih veza i odnosa sa UEFA.

 

Fudbal, Jelen super liga, sezona 2009/2010.BSK Borca Vs. Partizan.Marko Vjetrovic, right and Nenad Bjekovic.Beograd, 27.03.2010..foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

 

Logično pitanje koje se postavlja jeste funkcija trenera. Za sada se spominju dve opcije. Prva je Marko Nikolić, bivši trener „crno-belih„, sa kojim je klub pravio ozbiljne rezultate. Druga opcija je igračka legenda Partizana, Saša Ilić, koji ima ponudu CSKA iz Sofije za nastavak saradnje ali nema sumnje da bi dobro razmislio o povratku u klub koji mu je dao sve.

 

Marko Nikolic (C) football head coach during the Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade and Valencia at Stark Arena on December 01, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

 

Mnogo je pitanja na koje treba dati odgovor a kako izgleda, ti odgovori će stići ubrzo.

 

[display-posts taxonomy=“post_tag“ tax_term=“FK Partizan“ image_size=“full“ posts_per_page=“3″ exclude_current=“true“ title=“VESTI O PARTIZANU:“]

251
35

Komentari

  1. Ivica каже:

    Jel zna neko da li je stigao Dijabate ?.

    7
    8
    1. Tetka iz Laktasa каже:

      Uskoro ce, dosao je kod mene na sufnudle.

      6
      0
  2. Zoran каже:

    Može kad bi mu ona vlast došla

    6
    3
  3. Nrle каже:

    Sve to ima smisla samo ako Vucelic i Vizura odu za sva vremena jer da su hteli mogli su davno da preduzmu mere kako Partizan nebi doziveo ISTORIJSKU BRUKU, sad bi da opstane posto poto sto je sramno samo otkriva koliko je licni interes ukljucen u ovu BRUKU…

    32
    2
    1. Анонимни каже:

      Ybt koji komentari. Izgubio Partizan i odmah je dotakao dno itd, shvatite da u sportu kao i u životu ima uspona i padova. Izgubio, možda neće izaći u evropu i šta, idemo dalje. Ybm te cigansko shibicarsko dembelijio kada si dotakla dno dna

      10
      14
  4. Nikola каже:

    Bio jednom jedan Partizan treba,tu priču zatvoriti nego ovako umiranje kluba bez dostojanstva ,da dušmani seire!

    5
    7
  5. Menjaj каже:

    Pa sta ako je psovao,dosta je vise njih koji su dosli na traktoru, oterani ,da su bili dobri ostali bi tamo!!!

    8
    4
    1. Juznjak каже:

      Bas u centar bravo ,ugrozeni smo

      2
      0
  6. Petar каже:

    Provjereni recept Marko Nikolic glavni a pomocni Andrija Delibasic. Oni su nam donijeli duplu krunu.

    21
    6
  7. Milutin каже:

    Novi trener treba da bude Srećko Katanac!Tumbaković je psovao „majku izbegličku“ novinaru Nedeljku Kovinjalu!

    14
    4
  8. Ivica каже:

    Dal ste normalni. Tumba predsednik,Rasim zamenik. Pa to bi onda stvarno bio kraj Partizana. Zatarabite odmah.

    21
    6
    1. Ivica M. каже:

      Izvini imenjace ali nisi u pravu. Sve je bolje od VV.

      10
      4
  9. Moci каже:

    Njima i tito da dođe nemože oomoći,sve lopovi.

    23
    5
  10. Večiti romantičar,,,, каже:

    Operacija uspela, pacijent mrtav,,,Nacija u delirijumu,,,,

    23
    2
    1. Zoki каже:

      Zameniti upravu i isterati politiku iz kluba

      30
      2

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...