0

REAL JE ŠAMPION SVETA: Madriđani u pravoj goleadi savladali Al Hilal za novi trofej!

Objavljeno: 11.02.23 u 22:11

Madriđani slave novu titulu

Fudbaleri Real Madrida novi su šampiona sveta, pošto su u okviru finala Svetskog klupskog prvenstva savladali ekipu Al Hilala sa 5:3.

Sve je krenulo u 13. minutu kada je Karim Benzema odlično asistirao za Vinisijusa Žuniora koji je doveo u prednost Madriđane.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI:

Posle samo pet minuta rezultat je bio dupliran, a ovoga puta se u strelce upisao sjajni Federiko Valverde.

Ipak, to nije bio znak da se Al Hilal predao. U 26. minutu gol za totalni šok španske ekipe postiže Marega koji vraća neizvesnost u meč.

Sa druge strane Real je znao kako da odgovri u drugom poluvremenu pošto Benzema u 54. minutu vraća dva gola razlike, a potom Valverde svojim drugim golom dodatno uvećava prednost.

U 63. minutu još jedan gol nade za ekipu Al Hilala, a strelac je ovoga puta bio Vijeto.

Nepunih šest minuta kasnije Vinisijus Žunior postiže svoj drugi pogodak za 5:2, a tačku na veliko finale stavlja Vijeto još jednim golom u 79. minutu.