ZVEZDA GOSTUJE ŽALGIRISU: „Navikli smo da igramo pred punim tribinama“!
Ivanović ističe da je ekipa spremna za teško gostovanje u Litvaniji
Košarkaši Crvene zvezde večeras od 19 časova gostuju ekipi Žalgirisa u okviru 20 kola Evrolige.
Trener „crveno-belih„, Duško Ivanović, istakao je da njegov tim očekuje težak meč ali da ovog puta imaju „pojačanje“ u vidu Nikole Ivanovića, koji se oporavio od povrede.
– Izuzetno važna utakmica protiv ekipe koja igra čvrsto, disciplinovano i uporno. Protiv svih ekipa u Evroligi pokazali su kvalitet, pobedili su velike rivale, naročito kod kuće igraju stabilno. Pokušaćemo, pa ćemo videti… Nikola Ivanović je trenirao sa nama, treniraće i sutra, biće u ekipi, putovaće sa nama, nadam se da će moći da nam pomogne – istakao je Ivanović.
Na pitanje kako će Zvezda reagovati pred punom arenom u Kaunasu, strateg kluba sa Malog Kalemegdana ističe:
– Navikli smo na pune sale. Nije to ništa strano, a to zna da motiviše neke igrače.
[display-posts taxonomy=“post_tag“ tax_term=“KK Crvena Zvezda“ image_size=“full“ posts_per_page=“3″ exclude_current=“true“ title=“VESTI O ZVEZDI:“]
Kratku izjavu dao je je i povratnik, Nikola Ivanović.
– Teško smo ih pobedili i mislim da se nisu mnogo promenili, igraju čvrsto, imaju odlične igrače, idu na skok u napadu, čeka nas zahtevan meč – rekao je bek regionalnog šampiona.
Ovaj meč je od izuzetnog znača u borbi za Top 8, pošto je Žalgiris jedan od direktnih rivala Crvenoj zvezdi u toj borbi.
Zvezda je na skoru 10-9, dok je ekipa iz Kaunsa na 11-8.