Košrakaši Grčke su poslednji učesnik četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja Evrobasketa, jer su savladali selekciju Češke rezultatom 94:88. Hrabro su Česi igrali, i iznad svih mogućnosti i razlike u kvalitetu držali potpuni egal nekih 32 minuta, ali ipak su suvi kvalitet i dužina klupe koji su daleko na strani Helena, doneli prevagu u finišu.
Giannis revving up the engines 🔋#EuroBasket x #BringTheNoise pic.twitter.com/3IHO54WqYp
— #EuroBasket 2022 (@EuroBasket) September 11, 2022
Najefikasniji i timu Dimitrisa Itudisa bio je Janis Adetokumbo sa 20 poena, devet skokova i četiri asistencije, dok je Nik Kalates odigrao jako dobar meč sa 14 poena, pet skokova i šest skokova, a novi košarkaš Partizana, Joanis Papapetru je ubacio poen manje. Kod Čeha je bio najbolji Jan Veseli sa 18 poena.
[display-posts taxonomy=“post_tag“ tax_term=“evrobasket“ image_size=“full“ posts_per_page=“4″ exclude_current=“true“ title=“NAJNOVIJE VESTI SA EVROBASKETA:“]
U četvrfinalu Grčka se sastaje sa domaćom Nemačkom, koja je juče eliminisala Litvaniju nakon velike drame.