Evrokupovi Fudbal
11:57 23.04.2022.

FENOMENALNA SLIKA NA MEČU DAMA: Fudbalerke Barselone postavile rekord po poseti, ovo nema mnogo klubova!

FOTO: Twitter/FC Barcelona

Veliko interesovanje vladalo je za meč dama slavnog kluba!

Fudbalerke Barselone nadomak su toga da postanu prve finalistkinje ovosezonske Lige šampiona, pošto su izabranice Jonatana Hiraldeza pobedile u petak Volfsburg rezultatom 5:1 (4:0).

Međutim, taj rezultat samo po sebi nije bio u prvom planu, već poseta na ‘Nou Kampu’, koja je bila 91.648 navijača, čime je oboren rekord kada govorimo o mečevima u ženskom fudbalu.

Barseloninu utakmicu četvrtfinala elitnog takmičenja protiv Real Madrida 30. marta gledalo je 91.553 navijača, što je bio prethodni postavljeni rekord u konkurenciji dama.

Pre toga, rekord je bio star više od dve decenije, koji je postavljen 1999. godine kada je reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država u finalu Svetskog prvenstva na ‘Rouz Boulu’ u Pasedeni igrala protiv Kine.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...