Crvena Zvezda v Barcelona-Euroleague 2021/22 Beograd, 14.12.2021. foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

GROTLO PIONIRA: Barselona ‘preživela’, hrabra Zvezda kapitulirala u neizvesnoj završnici! (FOTO)

Navijači su imali šta da vide!

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su na svom terenu ekipu španske Barselone u okviru Evrolige. Zaista sjajno popunjen Pionir, dočekao je trenutno najbolju ekipu u Evropi, predvođenu trenerom Šarunasom Jasikevičijusom.

Crvena Zvezda v Barcelona-Euroleague 2021/22
Beograd, 14.12.2021.

Prva deonica protekla je u znaku gostujuće ekipe.. Uspevala je Crvena zvezda da zatvori svoj reket, ali je Barselona sjajno šutirala za tri poena, a posebno motivisan je bio Sertač Šanl. Zvezda je nakon malo sporijeg starta uspela da se konsoliduje i delimično vrati u meč. Nakon prvih 10 minuta, rezultat je bio 13:20.

Zvezda je zaista zastrašujuće dobro počela drugu deonicu. Barselona više od četiri minuta nije postigla niti jedan poen, a aktuelni prvak Jadrana je čak došao i do prednosti. Uspela je gostujuća ekipa na krilima već spomenutog Šanlija i Šmica da vrati prednost. Do kraja deonice viđena je velika borba na obe strane terena, Barselona je uspela da vrati prednost, a na semaforu je nakon 20 minuta igre bilo – 31:34.

Na startu nastavka utakmice, moglo se konstatovati da je Barselona ušla mnogo bolje.. Za svega nešto više od dva minuta, košarkaši Barselone ubacili su tri trojke i ponovo vratili nešto osetniju prednost. Kao i na startu utakmice, tako i u trećoj deonici, kako je vreme prolazilo, tako su se ‘crveno-beli’ vraćali u utakmicu, ali je Barselona uspela da slomi domaćina šutevima za tri poena. Nakon tri deonice, rezultat je bio – 49:61.

Pokušao je domaći tim da dođe do preokreta u poslednjoj deonici, ali je Barselona na iskustvo uspevala da održi prednost. Nije se Zvezda predavala sve do samog kraja, a navijači u prepunom Pioniru mogli su da uživaju u borbi svojih miljenika! Ekipu Crvene zvezde su mnogo koštala promašena slobodna bacanja, kojih je danas zaista bilo na pretek.

KRAJ: Crvena zvezdaBarselona 69:76

U redovima pobedničkog tima najbolji je bio Hejs sa 14 poena i osam skokova, dok su Šmic i Šanli imali po 11 poena. Kod poraženog sastava istakli su se Kalinić i Mitrović sa po 15 poena. Ovo je bio deveti poraz za Crvenu zvezdu u ovoj sezoni, dok je ovo čak 13. pobeda za Barselonu.