0

LIVERPUL SE VRATIO NA POBEDNIČKI KOLOSEK! Šampion Engleske totalno nadigrao Totenhem! (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.21 u 23:10

Fudbaleri Liverpula pobedili su Totenhem u derbi meču 20. kola Premijer lige rezultatom 3:1.

Tako su se izabranici Jirgena Klopa vratili na pobednički kolosek, nakon čak šest duel bez trijumfa u nacionalnom šampionatu.

Aktuelni šampion je apsolutno zasluženo ostvario trijumf i vratio se u šampionsku trku, zauzevši 4. mesto sa četiri boda iza Mančester sitija koji ima i utakmicu manje.

Totenhem je ovim porazom ostao predaleko, tek na 6. poziciji sa osam bodova manje od vodećih ‘građana’.

Međutim, ko zna šta bi bilo da je na samom početku priznat gol Hjon-Min Sona.

MOŽDA CE VAS ZANIMATI

Koreanac je u 3. minutu savladao Alisona, ali je VAR pokazao da je bio u malom ofsajdu, dovoljnom da Martin Etkinson poništi taj pogodak.

U nastavku susreta gledali smo slab nivo i ritam fudbala, slično mnogim dosadašnjim derbijima u Premijer ligi ove sezone.

Liverpul je napadao, a Totenhem se branio i čekao šansu iz kontre. I u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena bio kažnjen zbog takvog pristupa.

Sadio Mane je po ko zna koji put na meču pobegao po levoj strani, maestralno proigrao Roberta Firmina, a njemu nije bilo teško da loptu sprovede u praznu mrežu.

Kako je završeno prvo, počelo je drugo poluvreme. Najpre je šansu imao Mohamed Salah, šutirao je preko gola, a onda je i pao gol.

Trent Aleksander-Arnold je bio strelac tako što je posle odbitka ne baš sigurnog Uga Lorisa sa desne strane efektno pogodio dalji ugao.

Ali, već posle 100-ak sekundi je stigao odgovor na drugoj strani, i to kakav.

Hojbjerg je na sjajan način zahvatio loptu i sa 20-ak metara je poslao tamo gde Alison nikako nije mogao da je dohvati.

Taj nalet prave fudbalske energije koju samo Premijer liga može da donese nastavio je i Mohamed Salah.

Ipak, njegov pogodak je poništio VAR zbog ranijeg igranja rukom Firmina. Sasvim opravdano.

Problem je bio taj da Totenhem nije navikao da juri rezultat, već da ga brani i preti iz kontranapada.

Kada su se našli u takvoj situaciji, pokazali su su osnovnu slabost da im ofanzivan pristup nije glavni kvalitet pod vođstvom Murinja.

Liverpul je rutinski privodio utakmicu kraju, a u 65. minutu je i potpuno zatvorio golom Manea.

Do kraja više nije bilo puno uzbuđenja, jer Totenhem bez Harija Kejna delovao potpuno demoralisano.