IGOKEA PONIZILA ZADAR: Hrvati nisu dali ni 50 poena!

Objavljeno: 13.12.20 u 18:25

Bitna pobeda za tim iz ‘Laktaša’!

Susret Igokee i gostiju iz Zadra završen je pobedom domaćina rezultatom

Ovo je bila utakmica od izuzetne važnosti i za jedne i za druge, jer su Igosi ovom pobedom stigli do mesta broj pet na tabeli ABA lige, dok je Zadar novim porazom ostao zakucan za samo dno najjačeg Jadranskog takmičenja.

Prvo poluvreme je bilo veoma zanimljivo, jer je prva četvrtina ostala u znaku ‘Igosa’, dok je druga ipak pripala gostima iz Zadra.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 33:32. pa se od treće deonice igralo ‘sve iz početka’.

Upravo treći period igre odlučio je pobednika! Igokea je ovu deonicu otvorila serijom 11-0, da bi na kraju rezultat ove deonice bio 16:8 u korist domaćih. Već u tim trenucima bilo je jasno ko će odneti pobedu, jer je preokret gostiju iz Zadra bio gotovo pa nemoguć.

Poslednja četvrtina prošla je u znaku velike dominacije Igokee, koja je imala prednost preko 20 poena razlike.