0

PLS: ‘Faktor Tomić’ presudio za novu pobedu Radničkog 1923!

Objavljeno: 09.11.20 u 17:35

Ekipa kragujevačkog Radničkog stremi ka Superligi i to je jasno prema partijama koje pruža tim Aleksandra Linte.

Lider drugog po kvalitetu fudbalskog takmičenja u našoj zemlji u 14. kolu slavio je protiv Kolubare – 2:0.

Radnički tokom prvih 45 minuta nije prikazao igru na kakvu nas je navikao u dosadašnjem delu sezone, ali je kontrolsiao zbivanja na terenu. Akcije su uglavnom išle preko Ćirovića i Varjačića, dok su na suprotnoj strani Đenić nekoliko puta bio opasan po gol domaćina.

Prelomni momenat meča desio se nakon tačno jednog časa igre, kada je na teren ušao iskusni Nemanja Tomić. Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije i fudbaler Partizana uspeo je da razmrda saigrače, a Radnički do prednosti dolazi u 70. minutu. Vićentijević je odlično centrirao, a na pravom mestu je bio Slađan Nikodijević koji šalje bez velikih problema glavom loptu u mrežu.

Nije dugo trebalo Radničkom da duplira prednost, Ćirović je fantastično prošao po desnoj strani, piruetom se oslobodio protivnika, uposlio Nemanju Tomića, koji je bio na drugoj stativi i loptu poslao u dalji ugao i postavio konačan rezultat. Ovo je ujedno treći Tomićev gol na poslednje četiri utakmice.

Kragujevčani nakon 14 odigranih kola imaju 35 bodova, čak 7 više od drugoplasiranog Kabela i 10 više od trećeplasiranog Grafičara, dok je Kolubara na 5. poziciji s 22 boda.