Košarkaš Crvene zvezde, Džordan Lojd, pokazuje se kao pun pogodak ekipe sa Malog Kalemegdana već na početku sezone.
To je potvrdila i utakmica sa Baskonijom u kojoj je američki bek-šuter oduševio sa 30 poena i MVP partijom 2. kola Evrolige.
Munjevitom brzinom je Lojd postao novi miljenik navijača Zvezde, ne samo šuterskim umećem, već i požrtvovanošću u crveno-belom dresu, ali je i jednim gestom van terena izmamio pozitivne reakcije navijača.
Lojdu je stalo da se usvakom smislu asimiluje u novoj sredini, pa je na instagram profilu upotrebio ćirilično pismo da pošalje poruku. Ona je glasila ‘na zadatku’, uz njegovu fotografiju iz akcije sa Baskonijom.
Naravno da je ovakav njegov ‘ćirilični status’ ispraćen pohvalama, porukama podrške i bodrenja zvezdaša koji su ga odmah proglasili Srbinom.